26 Şubat 2019 Salı

MEYDAN OKUMA 22

22. İnanıyorum bu yazı faydalı olacak, bildiğin şeyler hakkında ipucu verebilirsin. Ne bileyim mutfak ipuçları ya da fotoğraf ile ilgili ya da şu an hiç aklıma gelmeyen birşeyle ilgili.. İpuçları hayati önem taşırlar, içlerinde deneyim barındırırlar..Bana en çok sorulanlara bir kez de buradan cevap vereyim ve hatta en alta youtube'da bu konuyla ilgili hazırladığım videonun linkini de ekleyeyim.* Nazarlıklarda kullandığım nazar boncuklarını  Eminönü Güvener Pasajı'ndaki Yıldız Boncuk'tan alıyorum.

* Gargalak, daha çok batı karadenizde kullanılan bir kelime. Dalgaların kıyıya vurduğu dal parçaları. Deniz kenarlarında ve dere yataklarında oluyor daha çok. Rüzgarla, dalla iyice aşınmış, sert, kuru dal parçaları. Ki ben bayılıyorum onlara..

* Nazarlıklar sert dursun diye iki kat kalın keçe kullanıyorum.

* Kenarlarını battaniye dikişi yaparken Domino 8 numara etamin ipi kullanıyorum (Çok pahallandı çok :(

* Boncukları dizdiğim ip, iki kat dantel ipi.

* Kanaviçeleri, dantelleri ben yapmıyorum, annemden, yakınlarımdan, güzel dostlardan geliyor.

* Kanaviçelerin yıpranmış, kullanılmış parçalar olmasına dikkat ediyorum. Hiç kullanılmamış kanaviçeler bana gelmiyor zaten ama gelse de kıyamam kesmeye.

Videoya da bakın e mi, abone olmayan var mı :)
1 yorum:

Yazın bi, lütfen yazın yaaa, merak ediyorum ne düşünüyosunuz ;)
Yorumunuz çıksın istiyorsanız eğer:
Blog sahibi değilseniz adı/url seçeneğini seçip ad kısmına adınızı yazın url kısmını boş bırakın, yorumunuzu postalayın, aksi takdirde, çok istememe rağmen gelemiyor yorumlarınız :)

Bunlar da var...

İlginizi çekebilecek bağlantılar.