8 Şubat 2019 Cuma

MEYDAN OKUMA 9

9. Hakkında 5 garip şeyi söyle de bilelim ne kadar arızasın
Bu soruyu ilk okuduğumda hakkımda 5 değil bir tane bile garip şey bulamadım. Sonra sonra düşündükçe buldum ve aklıma şunlar geldi, tüm bunlara bakarak siz söyleyin, var mı bi arızalık durum :))) 

1) Teknoloijik alet kullanmayı bilmem, beceremem. Buna tv kumandası da, beyaz eşyalar da dahil ve hatta diyeyim ki en basit elektrikli  küçük aletlerde bile zorlanırım. 

2) Sağımı solumu ayırdedemem. Birine yer tarif etmem gerekirse, kendimi o yerde hayal etmem gerekir ki, sağ mı, sol mu söyleyebileyim. 

3) Garip mi bilemedim ama Lazca bilirim, annemin dilidir. Konuşulan neredeyse her şeyi anlarım ama konuşmakta bir miktar eksiğim vardır. 

4) Çok stresliysem tırnak yerim :( Aramızda kalsın lütfen ;)

5) 47 yaşında koskocaman kadının hiç uçağa binmemek garip değilse ne? 

BU DA EKSTRASI OLSUN :)
İlkokula başlayacağım sene, yani 6 yaş civarında burnuma çilek kokulu bir silginin parçasını kaçırmışım. O günü hatırlıyorum, vapurdaydık, amcamlaydık sanırım, İstanbul'dan dönüyorduk, demek ki okulun açılmasına yakın bir zamandı ki kırtasiye alışverişi sonrasıydı. Sonrası 4 yıl süren başağrısı, bir türlü anlaşılamaması sebebinin ve en nihayetinde yine İstanbul'a gelip Göztepe SSK'da doktorun burnumdan çıkardığı silgi parçası. Başağrım geçti :) Nasıl bir çocukluktu bizimki bunu sorgulamak lazım. Burnuna silgi kaçırıp da bunu söylememek! Şimdilerde yıkar çocuklar ortalığı bu sebepten. Ki yıksınlar da zaten. Bizdeki neydi peki, özgüven eksikliği, korku -ki bizimkiler korkulacak anne-baba olmadılar hiç... Bu aşamada psikologları göreve davet ediyorum :) 


12 yorum:

 1. son ekstraya çok güldüm:)) aslında gülünecek bişey değil sonuçları özellikle ama kendim geldim aklıma:)) burnuna para sokan biri olarak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen de mi :))

   Farkında mısın bir dönem çok olurdu böyle kazalar. Kulağa, buruna minik şeyler çok sokulur, sonra da doktora koşulurdu ;) Şimdiki çocuklar bu konuda şanslı..

   Sil
 2. 9 gün sorusu çok zor kabul edelim ama harika cevap olmuş.. Extra bile olmus

  YanıtlaSil
 3. Sağ sol ayrımı bendede zor.Sol dediler mi, hâlâ alyansımı yoklarım. 🙄 ay yazık 4 yıl silgi ile yaşamak, şükür bulmuşlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Neden böyle ki acaba, bakıyorum elalem tak diye söylüyor yol tarif ederken sağ mı sol mu :)))
   Şükür ki ne şükür *mehtAp :)

   Sil
 4. 4 yıl silgi nasıl kalmış orada ya çok şaşırdım. Sağ ol ayırt edememe bende de var her defasında bir durup düşünürüm emin olmadan

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olacak şey değil di mi, ama oldu vallahi..
   sağımı solumu öğrenemeden geçti 47 yıl :))

   Sil
 5. Sağ sol derken bende nedense bir ellerime bakarım :)) sarımsak, soğan ayırdımımdır hahahaaaa :)))

  YanıtlaSil
 6. Böyle arızalara can kurban😊 ilk iki taneyi okurken "ahhaa! Faruk" dedim. Kendisi de bir terazidir😁
  Lazca bilmek hele hele konuşmak bence oldukça zor bir mesele😀 13 yıllık laz geliniyim ve sadece anlamanın ötesine geçemedim. Anlamam da temel konusmalar🤣🤣😋

  YanıtlaSil
 7. OO, sen de fena değilsin demek ki lazcada şekerim :) Yanında senin hakkında konuşamazlar işte bak, ne güzel :)) Çok seviyorum lazcayı, daha iyi öğrenmeyi ve dahi konuşmayı çok isterim :)

  YanıtlaSil

Yazın bi, lütfen yazın yaaa, merak ediyorum ne düşünüyosunuz ;)
Yorumunuz çıksın istiyorsanız eğer:
Blog sahibi değilseniz adı/url seçeneğini seçip ad kısmına adınızı yazın url kısmını boş bırakın, yorumunuzu postalayın, aksi takdirde, çok istememe rağmen gelemiyor yorumlarınız :)

Bunlar da var...

İlginizi çekebilecek bağlantılar.