7 Kasım 2018 Çarşamba

GÜNLERİN GETİRDİĞİ..

İyiyim çok şükür, cümle alerjilerimle iyiyim.. Daha da iyi olayım diye de soğuk sıkım çörek otu yağı aldım eczaneden. Eczacı "bağışıklığı güçlendirdiğini, alerjilerime iyi gelebileceğini, kış boyunca her gün bir tane içebileceğimi" söyledi, ben de güvendim ve aldım. Henüz bir hafta olduğu için bilmiyorum etkilerini.. Dur bakalım, sonra sonra yazarım size gelişmeleri...
Bundan gayrı, LGS (Lise Giriş Sınavı) annesiyim bu sene ama aslına bakarsan, çocuğumu motive etmeye çalışmakla birlikte, iyi bir "nitelikli" okulda okusun diye heyecanlandırmaya çalışmakla birlikte, maalesef öyle bu konuya çok kanalize olmuş, heyecan içinde bir anne değilim. Maalesef mi dedim, yok maalesef değil :) Öyle değilim yani hırslarım yok hiç. Nehir ne yaptıysa bugüne kadar hep kendi içinden gelerek, sorumluluklarını bilerek, kendi kendini motive ederek yaptı. Geldiğimiz noktada istediğim tek şey sınav günü geldiğinde şans kuzumdan -ve elbette tüm çocuklardan- yana olsun ve emeğinin karşılığını eksiksiz alabilsin. Sınav zor ama ondan yana çok endişem yok çünkü herkese zor ve bu zorluk çerçevesinde belirlenecek okul puanları.
Nehir ilk doğduğunda öyle garip hissetmiştim ki, sanki karnımdayken çok güvendeydi de, dünyaya geldiğinde sanki koruyamayacakmışım gibi gelmişti. İçimden "Keşke biblo gibi vitrinde muhafaza edebilsem çocuğumu!" demişliğim bile var. Sonra sonra geçti elbette, çok şükür ki geçti ve ben hiç o çok kollayan, koruyan, sakınan, çok müdahale eden annelerden olmadım. Helikopter anne değilim yani ;) Biraz fazla bile rahatım ama yapım böyle, bazen bu durumdan rahatsız olduğum olsa da, genellikle memnunum halimden. Melekler korusun çocuklarımızı hep..

Bundan gayrı, yaz bitti :) İyi ki bitti, o sıcak havalar, daraltan, bunaltan havalar leyleklerle birlikte gitti. Tekrarını görelim inşallah ama sonbahar ne tatlısın sen, serin serin, ürperten, çok üşütmeyen, bunaltmayan, böyle misler gibi.. Okullar da açıldı hem. Canım Bakanımız Ziya Selçuk da müjdeyi verdi yaz tatili kısalacakmış :) Çok geç kalınmış bir karar vallahi. Şükür yani biri de çıktı ve dedi ki 3,5 ay tatil mi olur. Günah, çocuklar eğitimden bu kadara ay uzak mı tutulur Allahaşkına. Latife bir yana Milli Eğitim Bakanına inanıyorum, güveniyorum. Yıllardır  adı sürekli değişen sınavlarla, yaz boz tahtasına dönen eğitim sistemini inşallah "nitelikli olmayan okulları da "nitelikli" hale getirerek biraz olsun düze çıkarabileceğine inanıyorum. İnşallah fırsat verilirse tabii..

İyiyim işte ben de, akşamdan akşama yaptığım nazarlıklarımla, üreterek, ürettiklerimin karşısına geçip gülümseyerek mutlu oluyorum.
Göstereyim size son yaptıklarımı...
Sen nasılsın Sevgili Okur, senden ne haber?

Muhabbetle..

Not:
Nazarlıklarımda kullandığım oyalar hep hediye. Instagram'da öyle güzel insanlarla karşılaşıyorum ki, inanamıyorum benimle paylaştıklarına. "Siz değerlendirirsiniz, en çok siz kıymetini bilirsiniz!" diyen güzel dostlar. Gözlerimi dolduran, beni duygulandıran güzel kalpli insanlardan gelen bu değerli el emeklerini layıkıyla değerlendirebiliyorumdur umarım..

Dipnot: Ergenler gibi kısalta kısalta yazışmak seni de sinir ediyo mu? Misal Tsk. yazan birine, "Düzgün yaz şunu!" diyesin geliyo mu?

NAZARLIK

NAZARLIK

NAZARLIK

NAZARLIK

NAZARLIK

NAZARLIK

NAZARLIK

NAZARLIK

NAZARLIK

NAZARLIK

NAZARLIK

NAZARLIK

NAZARLIK

NAZARLIK

NAZARLIK

4 yorum:

 1. Esen Abla, Nehir biblo gibi guzel bir bebekti, ondan vitrine koymak istemissindir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nilaycım ne tatlısın :) Hiç aklıma gelmemişti valla, güldürdün beni ;)

   Sil
 2. Allah kolaylik versin Nehir kizima...Emeklerinin karisligini alsin.

  Ben maalesef biraz koruyucu oldum,oda burda yalnizliktan,bos duramamaktan:)) Yani cocuklarin her isini halletmek büyük bir hataydi.Onur da bu hatadan döndüm,ama kizlarda tembellik oluyor bazen:))

  Iyi haberlerinizi bekliyoruz insallah,tatil icin ben bir haber okumadim henüz ama insallah bu yaz icin karar erken verilir.Burdaki sistem cok iyi bence.Her alti haftada yada sekiz haftada bir, birer haftalik,iki haftalik tatiller var.Yaz tatilide bir bucuk ay.

  YanıtlaSil

Yazın bi, lütfen yazın yaaa, merak ediyorum ne düşünüyosunuz ;)
Yorumunuz çıksın istiyorsanız eğer:
Blog sahibi değilseniz adı/url seçeneğini seçip ad kısmına adınızı yazın url kısmını boş bırakın, yorumunuzu postalayın, aksi takdirde, çok istememe rağmen gelemiyor yorumlarınız :)

Bunlar da var...

İlginizi çekebilecek bağlantılar.