15 Aralık 2022 Perşembe

2022 Z RAPORUMAralık ortası! Yeni yıla kaldı iki hafta. 2022’nin Z raporunu çıkarma zamanı. Yapalım bakalım belki önümüzdeki yıl için rehberlik eder buraya yazıklarımız.

2022’nin en önemli olayı,  yeni yıla bekar girmem sanırım. 18 yıl sonra babamın soyadına geri dönmek ve bir müddet her yere eski soyadımı yazarak, soranlara eski soyadımı söyleyerek esasen evlilikte sadece eşin soyadını almanın çok da iyi bir şey olmadığını fark etmek.

Başka? İkinci kez Covid’e 2022’nin ilk günlerinde yakalandım ama muhtemelen aşılardan sebep ilkinden hafif geçti çok şükür.

Mart ayında araba aldım (babama çok teşekkür edeyim bir kez de buradan, eyvallah babaçkimi, yattığın yer nur olsun). Arabayı aldıktan sonra bi müddet korktum kullan(a)madım ama Allah da yüzüme baktı ve tam o esnada uzuun uzun kar yağdırdı, araba da mecburen benim cesaretimin gelmesini ve karın kalkmasını bekledi J Sonra? Sonrası iyilik, güzellik ;) Güzelce kullanıyorum arabamı, çok da seviyorum tüm kusurlarına rağmen hem arabamı, hem de araba kullanmayı. Ve heyecanla bekliyorum volvodur, audidir işbirliği tekliflerini! Kullanırım yani onları da güzelce, hiç çekinmesinler, dm’den yazsınlar J

Başka? Geçen yıl tam da bu zamanlar yazıldığım macfit spor salonu üyeliği sayesinde düzenli (şaşırtıcı şekilde düzenli!) gittiğim spor salonu sayesinde 8 kilo verdim ve spor sayesinde kendimi çok daha zinde, sağlıklı hissediyorum. Esasen bugün ve gelecek için bu yatırım. Umarım kemiklerimle, kaslarımla ilgili sorun yaşamadan geçiririm ömrümün tamamını. Spora devam elbette, arabamı yıkatırken tanıştığım ve neredeyse oto danışmanım olan Mahmut ustanın tavsiyesine uyup, spining  e ağırlık vereceğim ;)  Köye gittiğim hafta sonları annemin şahane ve bitmek bilmez yemeklerinin hiçbirinden mahrum kalmamamdan sebep aldığım kiloları hafta içi sporla vermeye gayret ediyorum.

Başka? Bu yaz Antalya’ya gittik, şahane denizi, mis gibi koyları nasıl iyi geldi anlatamam. Melek ve Elif’e bin teşekkür J

Başka? İlk kez tecrübe ettiğim(iz) küçük ama çok küçük evimizle ilgili olarak diyebileceğim, o terasa ve o caanım Valide Atik Camiii manzarasına değer. Ve tabii temizlik de çok hızlı oluyor J

Bunlar dışında ben yine aynı ben lakin öyle çok duydum ki son bir senede “Sende bi değişiklik var, ne oldu? Bi güzelleştin, bi havan değişti” gibi sözleri. Bende bi şey yok aslında, zayıfladım biraz ama içinde bulunduğum ruh halim, yüksek enerjim dışa yansıdı/yansıyor muhtemelen. Enerjim hep yüksektir ama şu son bir yılda daha da tavan yaptı ki buna da çok ihtiyacım var. Zira sabah erkenden kalkıp, kahvaltı sonrası Ali Deniz’i okula bırak, işe git, eve gel, Ali Deniz’i eskrim antrenmanına bırak, yemek yap, git antrenmandan al, spora git, Nehir’i dershane dönüşü iskeleden al, eve gel. Günlük rutinimiz neredeyse hep bu. Hiç şikayetçi değilim, alıştım, zevkle yapıyorum tüm bu getir götür ve diğer işleri. Ve elbette çok iyi biliyorsunuz ki, motivasyonum sık sık gittiğim Yalova J Memleket havası, kaplıcası, köyü, bahçesi, sahili bildiğin oksijen çadırı bana..

Evvelki yıllara göre çok daha az nazarlık yaptım ama şu trafikte epey zor üretebilmek takdir edersiniz ki J

İyiydi yani 2022 benim/bizim açımızdan, sağlıkla, esenlikle geçti. Alerjik rinit ve migren ataklarım çok seyreldi. Darısı 2023’e olsun.

Not: Memleket meselelerine hiç girmedim, bu tamamen kişisel bir rapor. Nasıl fakirleştiğimiz malum ama demeden edemeyeceğim vallahi sadaka değil, emeğimizin tam karşılığıdır beklediğimiz..

Dipnot: Her ne olursa olsun, unutmayalım ki heyecanımız yüksek gençliğimiz var :)


3 yorum:

  1. Enerjiniz bol olsun yeni yılda. Hülya

    YanıtlaSil
  2. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

    YanıtlaSil

Yazın bi, lütfen yazın yaaa, merak ediyorum ne düşünüyosunuz ;)
Yorumunuz çıksın istiyorsanız eğer:
Blog sahibi değilseniz adı/url seçeneğini seçip ad kısmına adınızı yazın url kısmını boş bırakın, yorumunuzu postalayın, aksi takdirde, çok istememe rağmen gelemiyor yorumlarınız :)

Bunlar da var...

İlginizi çekebilecek bağlantılar.