20 Nisan 2022 Çarşamba

SPOR SALONUNDAN BİLDİRİYORUM!

Aralık'21 son hafta kendime yeni yıl hediyesi olarak aldığım bir yıllık spor salonu üyeliğim sayesinde haftada en az 4 gün gibi spordayım. Haftada bir yoga, iki gibi de pilates derslerine katılıyorum. Bunların dışında gittiğim günler 20' yürüme bandında hızlıca (6 seviyesinde) yürüyorum. Sonrasında da kol ve bacak çalıştıran aletleri sırasıyla 2'şer tur (10'lu tekrar) yapıyorum. Bu kadar sporla, 4 aya yakın sürede verdiğim kilo 5,5. Rejim yapmıyorum ama pilav, makarna ve ekmek çok az yiyorum. Yemeklerin porsiyonlarını küçük tutuyorum (Anneme gidince değil tabii) Eskisi kadar geceleri çay yanında kek/tatlı gibi şeyler de yemiyorum. Hem çok canım istemiyor hem de spordan gelince günah diyorum şimdi, o kadar hareketin üstüne bi dur da bari azcık müsaade et ki, yağların kasa dönüşsün. Dönüşür mü onu da bilmiyorum açıkcası. Gerçi spor hocalarından birinin telefonuma yüklediği videoları yapmam gerekiyordu ama yap(a)madım çünkü çok sıkılıyorum tek başıma videoya baka baka hareket yapmaya. Benimki hafif spor zira spor salonuna gelenleri izlerken nasıl canla başla, aşk ve terle çalıştıklarını gördükçe, seninki iyice fasulyeden diyorum kendi kendime :) Olsun, varsın bu kadarı olsun. Ben memnunum halimden. Bir miktar zayıflamaktı asıl niyetim lakin ondan da önemlisi, hipotroidi hastası olduğum için kemiklerime iyi bakmam lazım. Hareket etmem lazım ki, etrafımdaki canım kadınlar (teyzemler) gibi kırıkla, kemik erimesinden mütevellit ağrılarla uğraşmayayım yaşlanınca. Spor güzel şey yahu. Spotify listemdeki şarkılar/türküler eşliğinde, kimi zaman youtube'dan dinlediğim Nasıl olunur larla, mekanın sahibine geldik yahut gör beni videolarıyla kendime bir alan, bir güzel teneffüs olanağı. Ki bayılırım böyle yalnız ve keyifli zamanlar yaratmaya.. Bir de omuz ağrılarım hafifledi, aletleri çalışırken sırtımın gerilmesi, kemiklerimin uzaması esnasındaki hisler de şahane. Evvelden hiç mekik çekemezken, sırtımı yerden kaldıramazken, geçen bi baktım mekik çekebiliyorum artık. Pek mutlu oldum. Devam öyleyse. Spor salonu ile evin arası 200 mt. Bu sefer çok şükür sebat ettim sporda. Afferin bana! O değil de salondaki o kadınlar onca zor hareketi, ellerinde ağırlıkla nasıl yapabiliyorlar, valla pes! Helal tabii bir de..

1 yorum:

  1. Tebrik ediyorum. İstikrar şart tabii . Okuyunca bir heves, spor yapasım geldi. Yürüyüşlerime bile başlayamadım oysa. Hep bir sebebim var :(

    YanıtlaSil

Yazın bi, lütfen yazın yaaa, merak ediyorum ne düşünüyosunuz ;)
Yorumunuz çıksın istiyorsanız eğer:
Blog sahibi değilseniz adı/url seçeneğini seçip ad kısmına adınızı yazın url kısmını boş bırakın, yorumunuzu postalayın, aksi takdirde, çok istememe rağmen gelemiyor yorumlarınız :)

Bunlar da var...

İlginizi çekebilecek bağlantılar.