30 Nisan 2013 Salı

NAZDROVYA*! DOSTLUĞA :)

Bir garip haller içindeyim sevgili okur, bir sersemlik, bir melankoli, bir hayal aleminden seslenme durumu, sonra bir mutluluk, bir kocaman mutluluk, bir şımarma hali, bir azcık kendini bişey sanma durumları, bir "şükürler olsun yarabbim" iç sesleri...
Önce bir can arkadaşın Nehir kuzusu için hazırladığı güzel post, kuzudan ilhamla işlemeye başladığı etamin kartpostal projesi, kartpostala eşlik eden bir güzel hikaye, tüm bunların yekünü olarak bütün bünyeyi kaplayan bir "gurur" ki ne "gurur" bir göğüs kabarması, bir iç ses daha "Bin şükür yarabbi"...
Merak edenler için bu özel hikayeyi, bu baştan ayağa bir güzel projeyi, bi koşu lütfen çarpı işi ustası Nurdan Kanber'in güzelim bloğuna ;)  Nehir dün akşam okudu bu postu, hikayeyi, pek bi sevdi, yorum bile yazdı Nurdan teyzesine :)
Bloğumun, canımın içi, tatlı bloğumun bana bir büyük hediyesi de güzel dostlar, blog vasıtasıyla tanıdığım, satır aralarında isimlerini zikrettiğim, varlıklarıyla hayatımı güzelleştiren dostların hepsine kocaman "eyvallah" ...

Bir diğer haberim de, bugün bu kafa sersemliği içinde, lüzumsuz bir şekilde yükselen tansiyon eşliğinde,  bi bezmişlik içindeyken, bloğundaki hediyemle mest olduğum, "İyiyim uleynnnn, benden iyisi, mutlusu yok şu anda bu alemde, yeminle en bi mutlusu benim" dediğim sevgili Nilgün Öğretmenimin bloğu... Hediyemi merak edenler için de buyrun Collette-Evimi Seviyorum bloğuna :))) Çekiverin bir sandalye siz de ;)

Oh yarabbim, kendim iki gündür pek bir mutluluk sarhoşuyken, bir de sizi ortak etmek istedim mutluluğuma ;) Sevindiniz di mi, mutlu oldunuz di mi, bulaşıcı diyorum size, e siz şimdi bunca gülümserken tüm bu okuduklarınızdan, gördüklerinizden, e etrafınızdakilere de kızamayacaksınız, çocuğunuzun yaramazlıklarını, belki eşinizin (öküzlüklerini** demek istedim ama kabul çok ayıp) kusurlarını görmezden geleceksiniz, "E bu da böyle, napalım, şükür yine de, dıtdırıbıttırıdıttırı yönleri güzel ya, boşver" diyeceksiniz :)
E hadi öyleyse bir de Canım Filiz'in İstanbul'a gelişte verdiği güzel hediyeleri göstereyim de, posta noktayı koyayım :)
Kalın sağlıcakla...

Ellerine sağlık Filizcim :) Harikasın...
* Nazdrovya: Rusça "Şerefe"

** O öküz ki bir tatlı hayvancıktır, öküzlüğü bilinen manasından azcık farklı manada kullandığımı beni yakınen tanıyanlar bilir :) Lütfen sakın yanlış anlaşılmasın (e mi koca kişisi :)


BONUSSSS

20 yorum:

 1. Ya yine musmutlu oldum yazınızdan :)
  Nehir de ne güzelmiş, keman çalıyor ha :)
  Maşallah, ben de tanışmak istedim şimdi prensesle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Dilerim hep musmutlu ol bu bloğa her geldiğinde ;) Sağol Hilalcim, keman çalmaya çalışıyor diyelim şimdilik :) Henüz çok başında ;)
   Nehir bu bloğun her yerinde, neredeyse her postunda o yüzden yakında tanışmış kadar olacaksın mutlaka :)
   Teşekkür ederim güzel yorumuna, sağol ;)

   Sil
 2. He he.... Nazdarovya Esen Hanimcim ve Budma(Ukraynacasi), ve de Prost (Avrupac'si)...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :))) Öyleyse bir kez daha Budma! ve Prost! :))
   Teşekkürler Nursun hanımcım, dostluğunuza kaldırdım kadehimi ;)

   Sil
 3. Nehir ne şanslı geleceğin ünlü yazarı olacak bir yazarın, baş kahramanı oldu bir hikayesinde.
  Nilgün Öğretmenin, hediyelerinden birini de ben kaptım, muhteşem dikiş odası!! gelecekte inşallah sahip oliciğim o odaya :)
  bu aralar çevremde gördüğüm çoğu kadın eşinin bazı huylarına takmış durumda, sanırım gökyüzünde yıldızlar ters döndü yav !!

  İnşallah bu crucianiler dualarımı ve dileklerimi gerçekleştirir, sana uğur getirir. yeşil tonlarını da örseymişim güzel olurmuş yav artık bir dahaki sefere.
  etamin örtü de gözümden kaçmadı :)
  sevgiler....
  inşallah tüm dileklerin ve arzuların gerçekleşir hayırlısıysa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) Şanslı di mi, şimdiden yazın dünyasında ilhamıyla yerini aldı bile ;) Maşallah diyeyim kuzuma :)
   Nilgün öğretmenin hediyelerinin her biri ayrı zarif ve kişiye özel :) Seni de kutlarım Filizcim güzelim dikiş odandan dolayı :)
   Bizim evde yıldızlar yerli yerinde şükür, tahtaya vurayım ;)
   Ben kısaca onlara bileklik diyeyim yav, ne zor bi ismi var bunların :) Hadi inşallah uğur getirsinler, hem bana hem dağıttığın tüm dostlarına :) Yeşil alacağım olsun ama sen getir yine e mi?
   :) Teşekkürler, anneye kardeşe çok selamlar :)

   Sil
 4. Sevgili Can Arkadaşım,

  Payıma düşen çok güzel satırlar okudum bu yayının içinde; ne çok mutlu oldum...
  Nehir ve Ali Deniz; kalbi melek kumaşından çok özel bir anneye ve höt höt de olsa aynı kumaştan yapılmış kalbi olan bir babaya sahipler. Onlar da genlerini inkar etmiyorlar zaten...

  Son dönemlerde bloglarını izlediğim çok sayıda dostların çocukları, kendilerinden beklenmeyecek cesur çıkışları, özel tutkuları ve bunları ifade ediş biçimleri ile inanılmaz ilham verici olmaya başladılar.

  Aslında koca bir teşekkürü ben onlara ve sizlere borçluyum. Paylaşmasanız, bu işleri yapmaya, üzerinde düşünüp yazmaya kalkışmazdım.

  Unutmadan öküzleri çok cefakar bulurum ben- en zor zamanların dayanıklı cefakar yol arkadaşıdır ve bu nedenle bizim millet için de çok özeldir. Halil Enişte kızmaz yazdığınız yazıya ...

  Filiz'in güzel gönlünden kopan bilekliklerden benim de payıma düşenler oldu. Uygun zamanlarda kullanılmak üzere özel aksesuar kutumda beklemekteler...

  Sevgili Colette' nin sizin için ayırdığı hediye bir başka güzeldi. Gidip gidip hediyelere bakmaktan kendimi alamıyorum bende..

  Son söz; galiba her birimiz, birbirinden değerli bunca insanla yolları kesildiği için ayrı ayrı çok şanslıyız.

  HAMİŞ : Tansiyon için geçmiş olsun; matine bir aksilik olmazsa Cumartesi geniş katılımlı (Filiz Hanımla beraber) Göztepe London gazino da tekrarlayacak. Yeni bir baba krizi doğmazsa tabii....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Az bile yazmışım ki :) Fazlasıyla doğru üstelik yazdıklarımın hepsi, çok özelsiniz, herkes bilsin istedim :)
   Çocuklarımızı yetiştirirken ne kadar doğru davranıyoruz bilemiyorum, belki pek çok kusurlarımızda var amma en önemlisi sanki iyi kalpli olmaları yönünde yol gösterici olmak... Elbet pek çok farklı davranış biçimi vardır ama bizim çok da üstünde düşünmeden, doğal seyrinde gelişen anne-babalığımız bu yönde, bunca güzel tasvir ettiğiniz için teşekkür ederim, çok mutlu oldum ben de sizin bu yorumunuzdan :) Bir teşekkür de koca kişisi adına :)
   "Yediyordu Elif kağnısını kara geceden geceden" :) Haklısınız, öküzlere hakettikleri itibarı vermek lazım ;)
   Filiz'in ruhunda saklı, renkli, neşeli kadını yansıtıyor sanki bileklikleri di mi, güzelim pazen tuniği gibi ;)
   Hediyelere ben de ayrı ayrı bayıldım ve çok eğlendim o güzel postla, Nilgün hanım harika bir hediye vermiş her birimize özel :)
   Maşallah diyelim şansımıza öyleyse, tahtalara vuralım bir de ;)
   Tansiyon mansiyon kalmadı :) Te en dibe indi, indiriverdim, kestim sesini :)
   Dilerim babanız da bir an önce iyileşir... Cumartesi için katılmayı çok isterim, haberleşiriz ;)
   Öperim çok, selamlar ;)

   Sil
 5. esencımmm dunya tatlısı nehırımıze nazar degmesın buralarda:))kuzu hemde besıktaslı :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maşallah kuzuma :) Allah nazarlardan saklasın hepimizin çocuklarını :)
   Teşekkürler Serpil Hanımcım, size de çok geçmiş olsun, fuar bitti, haberleri aldım Selcen'den ;)
   Yazmadınız sanırım, bir de sizden dinlemeli fuarı :)
   Sevgiler

   Sil
 6. bayılıyorum bir müzik aleti ile uğraşan çocuklara :)benim de en çok istediğim Allah nasip ederde bir kızım olursa kızımın yan fülüt çalması :)) o kadar annesiyiz çok mu şey istiyorum değilmi :) başka bişeyde çalsın isterse yani kendi istediğini ama yan fülüt olsun muhakkak :)) yazını okurken yine musmutlu oldum tam istediğin gibi canım :) sen yaz emi okuruz biz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nasıl zarif bir müzikk aleti di mi yan flüt, ben de çok severim, hem sesini hem kendisini ;) Hadi inşallah diyelim öyleyse ve bence de bir kız çocuğu olmalı herkesin :)
   Hah, çok sevindim işte bu musmutlu olma haline :) Uzun, upuzun sürsün mutluluğun ki bulaşsın Etka'ya ve etrafındaki diğer kişilere :)
   Yazarım ki, yeter ki okuyan ve pozitif etkilenen üç kişi olsun :)
   Sevgiler...

   Sil
 7. Önce seni sonra da dostlarını okudum. Haklısın keyiflenmekte. Güzel ruhunun yansımalarını görüyorsun her yanında...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel di mi hikaye Ülkercim :) Her çocuk kendi hikayesini yazıyor zaten de bizimki büyük şans ki, Nurdan hanım gibi kalemi sağlam birine ilham kaynağı oldu Nehir ;)
   İltifat etmişsin, bunca güzel iltifat ettiğin için senin de ruhun güpgüzel ki :) Sağol arkadaşım...
   Öperim, kuzuyu da, seni de :)

   Sil
 8. Canım Esen,mutluluğun yansıdı:)) Çok teşekkürler,hep böyle mutlu ol olur mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Canım Gülden Hanımcım, çok teşekkürler bu güzel yoruma :) İnşallah mutluluk hepimiz için daim olsun :)
   Sevgiler...

   Sil
 9. Seni böyle mutlu edenlerinde, seninde mutluluğun daim olsun sevgili Esen:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Çok teşekkürler İlknur, aminnn, mutluluk hepimiz için daim olsun :)

   Sil
 10. Başlığı görünce "ne oluyoruz yahu" dedim:) Hatun şimdi de yeni bir dil mi öğrenmeye başladı????
  Lehçe`ye aşina olduğumdan başlığı görünce hemen kadehimi kaldırdım:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir kitaptan ezberlemiştim bu sözü, Rusça bilgim nazdrovya ve da ile sınırlı :)))
   Ben de kaldırayım da dostluğa içelim öyleyse Semicim ;)

   Sil

Yazın bi, lütfen yazın yaaa, merak ediyorum ne düşünüyosunuz ;)
Yorumunuz çıksın istiyorsanız eğer:
Blog sahibi değilseniz adı/url seçeneğini seçip ad kısmına adınızı yazın url kısmını boş bırakın, yorumunuzu postalayın, aksi takdirde, çok istememe rağmen gelemiyor yorumlarınız :)

Bunlar da var...

İlginizi çekebilecek bağlantılar.